Idź do treści strony
Senior
25.07.2019 15:21

Informacje ważne dla pacjentów

Jeśli czekasz na zabieg usunięcia zaćmy, tomografię komputerowa czy rezonans magnetyczny – sprawdź, gdzie badanie wykonasz najszybciej:

http://www.nfz-olsztyn.pl/pacjent/aktualnosci/sprawdz-pierwszy-wolny-termin-na-zabieg-usuniecia-zacmy-rezonans-czy-tomografie-komputerowa,61.html

 

Od poniedziałku (15 lipca) dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – dowiesz się, w której aptece kupisz swój lek. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta poinformują Cię o dostępności leku, którego szukasz. Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer 800 190 590.

Jak połączyć się bezpośrednio z konsultantem od leków?

  1. Wybierz bezpłatny numer 800 190 590

  2. Zgłosi się automatyczna sekretarka, która poprosi Cię o wybór tematu rozmowy

  3. Z klawiatury telefonu wybierz cyfrę 3. Wtedy połączysz się z konsultantem, który podpowie Ci, gdzie kupisz lek, którego potrzebujesz.

WAŻNE. Wybierając cyfrę 3, połączysz się z bezpośrednio z konsultantem od leków. Jeśli dzwonisz w innej sprawie, wybierz cyfrę 1 lub 2.

O czym warto wiedzieć dzwoniąc na infolinię?

  • Z infolinii dowiesz się, w której aptece znajdziesz swój lek. Przed wizytą w aptece upewnij się, że lek jest na miejscu. Numer telefonu do apteki poda Ci konsultant podczas rozmowy.

  • Pamiętaj, że infolinia informuje o dostępności leków. Nie udziela informacji o dawkowaniu leków, ich zamiennikach oraz nie rezerwuje leków w aptece. O te szczegóły zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę.

WAŻNE. Infolinia działa od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 18.00.

Z poważaniem

Aleksandra Kuczko

St. Specjalista

Rzecznik Prasowy

Tel. 89 678 74 79

Warmińsko-Mazurski
Oddział Wojewódzki NFZ
w Olsztynie

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 6°C
Pochmurnie 9°C