Idź do treści strony
Senior
19.04.2018 09:08

Muzycznie, podróżniczo, aktywnie u Seniorów

Rada Olsztyńskich Seniorów na każdym roku potwierdza swą aktywność. Jeszcze przed końcem tygodnia zaprasza na wydarzenia, w których warto wziąć udział.

Wiosna to czas sprzyjający podróżom, planom, ale także wspomnieniom z już zrealizowanych podróży. Coraz więcej seniorów chętnie wybiera się na wycieczki nie tylko w kraju ale także za granicę. Swoimi doświadczeniami z wyprawy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich dzielić się będzie należący do Rady Olsztyńskich Seniorów Jerzy Krasowski. Blisko dwugodzinna, przerywana dygresjami i pytaniami do prelegenta opowieść odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku (czwartek) w Starym Ratuszu. Początek o 19:00.

Dzień później oryginalny koncert organizowany przez Radę Olsztyńskich Seniorów. Choć od rozpoczęcia wiosny mija miesiąc, to ta pora roku nadal nieco nieśmiało próbuje zagościć w Olsztynie na dłużej. Dlatego w Urzędzie Miasta postaramy się ją powitać... muzycznie. Mnogość instrumentów i ważnych dzieł m.in. Chopina, Bacha i Paganiniego powinna temu pomóc. Początek koncertu 20 kwietnia 2018 roku (piątek) o 16:00 w sali 219 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1.

Seniorzy (ale nie tylko!) mogą także wziąć udział w cyklu "Spotkania ze zdrowiem w obiektach OSiR. Jak być zdrowym i sprawnym? Jak zapobiegać, a nie leczyć? Ile znaczy sport i rekreacja w życiu człowieka?" Tym razem tematem będzie "Aktywność dla Puszystych – jak przełamać bariery i uprawiać sport i rekreację?". To okazja na wysłuchanie wykładu psychologa oraz wzięcie udziału w specjalnych ćwiczeniach (wato wziąć ze sobą: ręcznik, strój sportowy oraz wodę!). Początek 21 kwietnia (sobota) o 11:00 w sali konferencyjnej przy wypożyczalni sprzętu przy ul. Kapitańskiej 23. Zapisy - mailowo: patryk.zachlowski@ukiel.olsztyn.eu lub telefonicznie pod nr 89 527 12 03 (08:00-16:00).

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie 3°C
Śnieg 3°C