Idź do treści strony
Senior
03.10.2017 08:42

Tydzień Seniora

To będzie ciekawy tydzień dla osób w wieku 60+. Z myślą o tej grupie olsztynian przygotowano atrakcyjną ofertę wydarzeń.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W Olsztynie seniorzy świętować będą przez cały tydzień.

- Wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Radą Olsztyńskich Seniorów, Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynie, przygotowaliśmy szereg atrakcji dla osób 60+ - opowiada dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna, Monika Michniewicz. - Z pewnością każdy dojrzały olsztynianin znajdzie coś dla siebie.

Wśród proponowanych aktywności nie zabraknie propozycji kulturalnych. Seniorzy będą mogli wziąć udział  m.in. w projekcjach filmowych oraz przedstawieniu Teatru przy Stoliku pt. „Kult Wesela”. Będą też zajęcia praktyczne tj. warsztaty komputerowe. Organizatorzy zapraszają również do skorzystania z porad lekarskich i prawniczych. Z myślą o dobrej formie seniorów w programie znalazły się również zajęcia sportowe m.in. tai-chi, joga, gimnastyka wzmacniająca. Będą też zajęcia plastyczne i spotkania z literaturą.Uroczysta inauguracja "Tygodnia Seniora" odbędzie się w sobotę (30 września). Tego dnia, w Planecie 11 odbędzie się turniej międzypokoleniowy, podczas którego osoby starsze będą rywalizować z młodzieżą w dziedzinie wiedzy o kulturze. Obchody święta seniorów potrwają do 6 października. Pełny program na visit.olsztyn.eu

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Czyste niebo 13°C
Częściowe zachmurzenie 28°C