Idź do treści strony
Senior
12.04.2024 13:44

Podsumowanie działalności Rady Olsztyńskich Seniorów i plany na przyszłość

Drobne upominki, tort i pamiątkowe zdjęcia towarzyszyły podsumowaniu pracy IV kadencji Rady Olsztyńskich Seniorów. W uroczystości wzięli udział także Sylwia Rembiszewska-Piątek, zastępczyni prezydenta Olsztyna i Robert Szewczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Dobiegła końca działalność Rady Olsztyńskich Seniorów IV kadencji, która pracowała społecznie od grudnia 2021 r. do grudnia 2023 r. W ratuszu odbyła się uroczystość, w trakcie której władze Olsztyna podziękowały zaangażowanym mieszkankom i mieszkańcom (na czele z przewodniczącą Barbarą Szpakowską-Bartyś) za aktywność.

Co się udało zrobić w ostatnich latach? - Dzięki wsparciu prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, Rady Miasta Olsztyna oraz dyrektora OSiR Jerzego Litwińskiego naszym wielkim sukcesem stało się otwarcie i rozpoczęcie działalność Centrum Aktywności Seniorów w Olsztynie, które zlokalizowane jest w jednym z lokali Aquasfery – relacjonowali działacze w sprawozdaniu. ROS organizował też wyjazdy i spotkania integracyjne, warsztaty psychologiczne, pokazy stylizacji, pielęgnacji urody itp. Nie zabrakło okolicznościowych wydarzeń, spotkań literackich, koncertów kolęd.

W czwartkowym wydarzeniu w magistracie wzięli udział także Sylwia Rembiszewska-Piątek, zastępczyni prezydenta Olsztyna i Robert Szewczyk, przewodniczący Rady Miasta. - Mamy nowe pomysły - zapowiedział. -  Chcemy zbudować Centrum Zdrowia Seniora [a nawet dwa takie obiekty, jak dodała wiceprezydentka Olsztyna]. Przy rozmowach o takich planach żartuję sobie zawsze, choć to nie jest żart, że inwestycje w infrastrukturę dla seniorów robimy trochę też dla siebie. Za jakiś czas sami przecież będziemy z tego korzystać. Przed Państwem więc wielkie zadanie, żeby pilnować nas, żeby mówić, co trzeba zrobić, dyskutować i przynosić pomyły. A ja mogę zadeklarować, że w jakiekolwiek roli przyjdzie mi współpracować, to możecie liczyć na otwartość i dialog.

Sylwia Rembiszewska-Piątek zwróciła z kolei uwagę, że w Olsztynie MOPS prowadzi 6 dziennych placówek, ale nie są one dedykowane wszystkim, ale tym osobom, które spełniają kryteria dochodowe z Ustawy o pomocy społecznej. - Jest natomiast możliwość, aby takie placówki powstawały dla seniorów bez obowiązywania kryterium dochodowego - wyjaśniła. – W naszym mieście są teraz trzy takie miejsca. Moim marzeniem jest, aby placówki pobytu dziennego dla osób starszych były na każdym osiedlu. Na Pieczewie czy Jarotach, postrzeganych, jako sypialnie Olsztyna, również przybywa osób w wieku senioralnych. Tam zaś, jako miasto, nie mamy jeszcze bazy.

O tych i innych zamierzeniach władze stolicy regionu będą mogły rozmawiać z mieszkankami i mieszkańcami powołanymi na V kadencję Rady Olsztyńskich Seniorów, którzy także byli w czwartek w ratuszu.

Powróć do archiwum
Pogoda