Idź do treści strony
Senior

Informator Olsztyńskiego Seniora stworzony przez Radę Olsztyńskich Seniorów ma pomóc w codziennym życiu osób starszych mieszkających w Olsztynie.

Informator Olsztyńskiego Seniora to swoiste kompendium wiedzy, zbiór istotnych dla seniorów informacji.

- Chcielibyśmy zadedykować informator wszystkim seniorom naszego miasta - tłumaczy jeden z twórców. - Sami jesteśmy seniorami i wiemy z jakimi problemami borykają się osoby w naszym wieku. Zebraliśmy wszystkie informacje, które uważamy za ważne i przydatne.

W informatorze znajdują się informacje dotyczące bezpieczeństwa osób starszych tj. adresy i telefony instytucji, w których należy szukać pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Są tam również wskazówki jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Nie zapomniano również o zdrowiu seniorów. W informatorze zebrano dane przychodni lekarskich, wyspecjalizowanych w leczeniu osób w wieku senioralnym. Informator ma pomóc także w walce z wykluczeniem osób starszych z życia społecznego. Zawarto w nim informacje o tym, gdzie w Olsztynie można spędzać ciekawie i aktywnie czas lub poszerzyć swoją wiedzę. W informatorze znajdują się adresy i telefony ośrodków kultury, teatrów, bibliotek. Wskazano także "miejsca przyjazne seniorom". Umieszczono w nim również informacje dotyczące organizacji i stowarzyszeń oferujących szeroko pojęte wsparcie dla seniorów takich jak domy dziennego pobytu, spokojnej starości, czy prowadzące zajęcia edukacyjne, sportowe, czy rekreacyjne.

Informator jest dostępny w wersji elektronicznej. Do pobrania tutaj.

Informator Olsztyńskiego Seniora, grafika

Pogoda