Idź do treści strony
Senior

Miejsca przyjazne seniorom, rollupPreferencyjne stawki za masaże i inne usługi skierowane do osób starszych? W Olsztynie ruszyła kolejna edycja konkursu na instytucje wspierające seniorów.

42 tysiące osób, które mają co najmniej 60 lat. Ponad połowa z nich to kobiety. Tak wygląda w tej chwili demograficzny obraz Olsztyna.

To z myślą o nich Rada Olsztyńskich Seniorów postanowiła szukać w stolicy regionu przyjaznych miejsc. W piątek (14 kwietnia) Prezydent Olsztyna podpisał zarządzenie o przeprowadzeniu II edycji konkursu.

- Bardzo nam zależy na tym, żeby Olsztyn był przyjazny wszystkim mieszkańcom - mówi zastępca prezydenta, Jarosław Słoma. - Dzisiaj chcemy zaproponować w naszym mieście miejsca przyjazne seniorom. Te wybrane w drodze konkursu dostaną specjalne certyfikaty. Mamy nadzieję, że spotka się to z zainteresowaniem instytucji i firm.

Kapituła powołana przez prezydenta oraz Radę Olsztyńskich Seniorów będzie proponować, kto powinien dostać certyfikat w danym roku. Działoby się to podczas uroczystej, corocznej gali.

- To nie jest rewolucyjne działanie - przyznaje przewodnicząca Rady, Barbara Baturo-Warszawska. - W wielu miasta Polski już takie miejsca przyjazne seniorom działają. Postanowiliśmy skorzystać z najlepszych wzorców.

Do konkursu mogą przystąpić instytucje a także osoby prywatne, które prowadzą np. firmy usługowe. Warunkiem jest propozycja oferty dla osób powyżej 60. roku życia - wsparcie, promocja zdrowia, produkty, przełamanie barier architektonicznych.

 

Pogoda