Idź do treści strony
Senior
28.11.2017 14:52

Olsztyn dba o bezpieczeństwo seniorów - debata społeczna

Rada Olsztyńskich Seniorów, Komenda Miejska Policji w Olsztynie i Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna zapraszają przedstawicieli służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo osób starszych, mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, a przede wszystkim seniorów na debatę społeczną „Olsztyn dba o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów!”. Debata odbędzie się 1 grudnia o godz. 12:00 w Urzędzie Miasta Olsztyna.

W 2016 roku Komendant Miejski Policji w Olsztynie zatwierdził treść wystandaryzowanego programu edukacyjno – informacyjnego skierowanego do osób w wieku emerytalnym, pod nazwą „Bezpieczny Senior”, który od początku 2013 roku prowadzony był w formie działań profilaktycznych. Program uzyskał akceptację Starosty Olsztyńskiego oraz Prezydenta Olsztyna i tym samym obecnie realizowany jest w powiecie olsztyńskim i na terenie miasta Olsztyna. Celem autorów jest nauka bezpiecznych zachowań i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a przede wszystkim dążenie do zmniejszenia liczby ofiar przestępstw wśród seniorów.

 

W dniu 1 grudnia 2017 roku, w olsztyńskim Urzędzie Miasta odbędzie się debata społeczna, podczas której przedstawiciele służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie seniorów omówią zagrożenia, na jakie narażona jest ta grupa wiekowa i podpowiedzą, w jaki sposób tych zagrożeń unikać.

Debata rozpocznie się o godzinie 12:00 w sali 219 Urzędu Miasta Olsztyna (Plac Jana Pawła II 1). Jej inicjatorami są: Rada Olsztyńskich Seniorów, Komenda Miejska Policji w Olsztynie oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna.

Ekspertami podczas debaty będą funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej oraz członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża.


Podczas debaty:

  • policjanci omówią założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przybliżą podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
  • strażacy nauczą właściwej eksploatacji urządzeń w sezonie grzewczym;
  • eksperci podpowiedzą, jak uniknąć zagrożeń, czyli jak nie dać się oszukać, jak zadbać o siebie podczas korzystania z dróg oraz jak właściwie dbać o swój stan zdrowia;
  • będziemy uczyć zasad udzielania pomocy przedmedycznej.

Do udziału w debacie serdecznie zapraszamy mieszkańców Olsztyna, a szczególnie wszystkie osoby, na co dzień pracujące z osobami starszymi!

Najserdeczniejsze zaproszenie kierujemy do wszystkich Seniorów z naszego regionu – porozmawiajmy wspólnie o Waszym bezpieczeństwie! 

<- Wstecz do: Archiwum
Pogoda
Pochmurnie -1°C
Pochmurnie 0°C